Vítejte na stránkách MŠ Bystřice.

O nás

Mateřská škola Bystřice je venkovská škola, která je od roku 2003 jednotřídní. Její historie je více než stoletá. Budova stojí na důstojném místě v obci od roku 1892. Od tohoto roku se v této budově učily děti ve dvou třídách. V roce 1947 byla zřízena v budově školy i jednotřídní škola mateřská. V roce 1976 ukončila v této budově činnost základní škola a děti začaly dojíždět do ZŠ v Libáni. Mateřská škola v budově zůstala a rozrostla se na dvě třídy, ve kterých bylo umístěno 46 dětí, ve dvou odděleních.

V současné době je v mateřské škole umístěno 28 dětí z obce Bystřice, a okolních šesti obcí.

Před budovou školy je nová parková úprava a přiléhá k ní veliká zahrada, která je celoročně využívaná pro pobyt dětí venku. Zahrada je vybavena pískovištěm, domečkem na hraní, skluzavkami, průlezkou a fotbalovými brankami. K letnímu využití slouží bazén. Zahrada byla doplněna novými herními prvky.

MŠ je zařízena ve dvou velkých místnostech v prvním patře budovy. Součástí je šatna a sociální zařízení. Jedna místnost je využívána jako herna a druhá jako ložnice a prostor pro pohybové vyžití.

V přízemí je školní kuchyň s jídelnou. Další prostory patří obci.

Zřizovatelem je Obec Bystřice.

Co naše MŠ nabízí?

– loutková představení v MŠ
- návštěva divadel
- plavecký výcvik